Divlje iznad organskog! Iz dalekog Sibira u vašem domu super hrana – kedrovi pinjoli. Ovaj jedinstveni plod pozitivno utiče na hormone, energiju, snagu, raspoloženje i celokupno zdravlje čovekovog organizma.
- – 100% divlji, prirodni, sirovi pinjoli iz Altaja, regije u Sibiru.
- – Kedrovi pinjoli iz Sibira su najskuplji i najkorisnije semenke na svetu.
- – Imaju prepoznatljivu aromu, tekstura je hrskava, visok sadržaj ulja, visok sadržaj proteina, vitamina i minerala.
- – Garantovano poreklo – garantovana čistoća.
- – Prirodni antioksidant divljeg porekla.
- – Nutritivna i lekovita vrednost pinjola: u jezgru sadrže 64% masti, 15% ugljenih hidrata, 19% azotnih materija, 2% mineralnih elemenata.
Sibirski kedar je veličanstveno drvo koje raste u nepreglednim predelima tajgi dalekog Sibira. Nije poznat samo zbog svoje visine i lepote tokom cele godine, već i zbog korisnosti svojih plodova, kedrovog ulja, smole koja ima prijatan, karakterističan i umirujuć miris, čak i orahove ljuske se koriste u narodnoj medicini.
Jedan od najvećih benefita sibirskog kedra su pinjoli, jestive semenke iz šišarki. Berbe se obavljaju ručno u zabačenim i čistim delovima šuma kedrova.
Sibirsko-atlajska kedrova šuma ima svoju mikro klimu. To je svojevrsna fabrika kiseonika, natopljena negativnim jonima i fitocidima, idealno okruženje za zdrav odmor i život čoveka. Vazduh u kedrovoj šumi je praktično sterilan, a ova biljka je vrlo cenjena u Rusiji jer su njena svojstva jedinstvena, štite i pomažu celokupnom organizmu. Vodeći stručnjaci u Rusiji savetuju da se pinjole uključe u ishranu svih ljudi.
SASTAV I NUTRITIVNA VREDNOST:
Zrna pinjola su bogata vitaminima B, vitaminima A, E i K, kao i gvožđem, fosforom, cinkom, magnezijumom, bakrom i manganom. Sadrže 19 aminokiselina, među kojima je 8 esencijalnih za čoveka: leucin, izoleucin, lizin, metionin, treonin, triptofan, valin, fenilalanin.
Ljudsko telo ne može da ih sintetiše samostalno, ali su neophodne za razvoj mišića, elastičnost ligamenata, kože i tetiva. Zahvaljujući tolikom broju korisnih supstanci, pinjoli jačaju kardiovaskularni i imuni sistem i korisni su tokom virusnih bolesti. Semenke su veoma korisne za dijabetičare: kod dijabetesa želite ugljene hidrate i slatku hranu, a pinjolii smanjuju taj osećaj.
Nutritivna i lekovita vrednost pinjola: u jezgru sadrže 64% masti, 15% ugljenih hidrata, 19% azotnih materija, 2% mineralnih elemenata. Poboljšavaju sastav krvi, pomažu normalnom funkcionisanju nervnog sistema, blagotvorno utiču na kožna tkiva, ublažavaju anemiju…
Jezgro pinjola sadrži puno dijetetskih vlakana i visokokvalitetne prirodne biljne proteine. Ovo čini pinjole nezamenljivim za vegetarijance i ljude koji, iz bilo kog razloga, ne jedu mesne i biljne proizvode. Za lečenje i prevenciju prehlade preporučuje se uključivanje u ishranu pinjola. Plodovi imaju svojstva iskašljavanja, podržavaju imuni sistem i pomažu u oporavku.
Pinjoli pozitivno utiču na: insulinsku rezistenciju i dijabetes, smanjenje telesne težine, spavanje, holesterol, srce i krvne sudove, mogu ih uzimati deca, stariji ljudi, trudnice i dojilje…
NAČIN UPOTREBE:
Potencijalna šteta kada koristite pinjole u ishrani može da nastane samo ukoliko se prejedete pinjolima. Preporučena dnevna količina pinjola za odrasle osobe je 25-30g dnevno.
Ako su ove vrednosti znatno prekoračene, može se razviti takozvani „sindrom borovih usta“. Glavni simptom ove bolesti je metalni ili gorak ukus u ustima. Stanje može trajati od dva dana do dve nedelje, ali će proći samo od sebe. Za decu i starije osobe dovoljna je količina od 10-15g dnevno.
Alergije: Dr Oleg Togoev, medicinski direktor Klinike GMS, alergolog-imunolog, pedijatar Od svih semenki, pinjoli se smatraju najbezbednijim, ali ipak mogu biti alergični. Ponekad uzrok alergija leži u ljudskom faktoru. Nepravilno skladištenje dovodi do činjenice da u pinjolima počinju da se proizvode toksične supstance, na koje telo može reagovati alergijom na hranu. Ako je ukus oraha gorak, sa blagom kiselošću, plod je pokvaren.
Pinjoli se mogu staviti u salate od povrća, posipati meso i ribu, dodati u jogurt ili sveži sir, grickati same, preporučujemo svakodnevno korišćenje u vašoj ishrani.
Čuvati na tamnom i suvom mestu.
Prilikom izbora pinjola obratite pažnju na boju: boja oljuštenih semenki je svetla, gusto, bez suvih čestica na samom plodu. Ako proizvod miriše na buđ, ovo je loš znak. Niska vlažnost, nedostatak svetlosti i niska temperatura pomažu u očuvanju korisnih svojstava proizvoda dugo vremena. Ako zamrznete seme, možete povećati njihov rok trajanja za 6-8 meseci.
Opcije pakovanja za pinjole:
- KP Kedrovi pinjoli Organic 100 gr
- KP Kedrovi pinjoli Organic 300 gr
Borislav Stefanović –
Uzimam redovno. Stavim u salatu.Cesto nosim i sa sobom. Imam insulinsku rezistenciju, pa mi ovo služi kao zdrav zalogaj. Ima nizak glikemijski indeks i mnogo mi znači – ukusno je i zdravo!
Ivana –
Pinjole dodajem u sve što jedem, a najviše ih volim u salatama.
Jelena –
Najbolji pinjoli! Toliko su ukusni da ne mogu da se zaustavim. 🙂
Dragan –
Ovo su najbolji pinjoli koje sam ikada jeo. Vakum ambalaža čuva svoja korisna svojstva i ostaje kao nova, za razliku od ostalih pinjola koje sam kupio u Beogradu. Hvala, preporučujem svojim prijateljima!